Левски развали празника на Ботев (Пловдив) при откриването на новопостроения стадион Христо Ботев.Сините победиха

...

Ботев загуби с 0:1 от Левски при завръщането си на Колежа

Левски развали празника на Ботев (Пловдив) при откриването на новопостроения стадион " Христо Ботев ".

" Сините " победиха пловдивчани с 1:0 пред 18 000 души, които сътвориха неповторима атмосфера.

Рикардиньо (65) смълча всички почитатели на Ботев след неточност в отбраната на домакините, като минута преди това Антоан Бароан се регистрира с отблъскващ пропуск на метър от голлинията.

Двата отбора откриха " Колежа " с мача между тях от 28-ия кръг на efbet Лига, а кметът на Пловдив Здравко Димитров преряза лентата.

След 3425 дни трибуните на " Колежа " най-сетне оживяха, а страстта беше страхотна. Димки, факли, светлинно шоу, заря, както и дронове направиха запаметяваща се атмосферата, предава Спортал.

Началният съдийски сигнал на срещата се забави с 10 минути точно заради много гъстата мъгла, която се образува след запалването на димките от страна на " жълто-черните " почитатели.

С началото на второто полувреме мачът още веднъж беше пресечен за повече от 10 минути поради нова порция пушек от факли и последвала обилна заря. Това и принуди основния арбитър Никола Попов да даде цели 15 минути добавено време.

Действията по трибуните изместиха погледа от протичащото се на терена, където липсваха доста голови положения. По-сериозните такива бяха основани през втората част, когато Бароан направи на процедура неосъществим пропуск след пас на Николай Минков, а при последвалата офанзива на Левски Рикардиньо преодоля Хидайет Ханкич.
Източник: petel.bg